היי, שמי הדס.

אני גרה בכברי שבגליל המערבי, נשואה ואם לשתי נערות. אוהבת לרקוד, לאוורר ולהאט וללמוד. בעלת תואר שני בביולוגיה (מדעי הצמח), מורה מוסמכת לשיטת פאולה ולאחרונה גם מורה ליוגה נשית. 

לשיטת פאולה הגעתי לפני כ-15 שנים אחרי שילדתי את בתי הבכורה והייתי זקוקה לחיזוק רצפת האגן. הלכתי לשיעור יחיד אצל יותם ורדי, ואת התרגילים שהוא נתן לי תרגלתי במשך שנים. הם עזרו לי מאד, אבל לא חשבתי שיש עוד כל כך הרבה מאחורי השיטה.

כשהייתי בהריון בפעם השנייה חזרתי ללמוד פאולה בצורה מסודרת אצל ענת ואן טרינן. התרגול בבית והמפגשים עם ענת עזרו לי לעבור את ההריון בקלות יחסית ועשו פלאים בלידה. גם אחר כך, בתקופה המעייפת כשאני אמא לשתי בנות קטנות, כשאחת עוד יונקת, תרגול השיטה והמפגשים עם ענת עזרו לי להתחזק ולשחרר כאבים ואפילו תסכולים.

בסופו של דבר, החלטתי שהגיע הזמן לעבור קורס להכשרת מורים. גם בשביל להעמיק את התרגול שלי וגם כדי, איך לומר, לעזור להפיץ את השיטה…

ככל שאני לומדת יותר את שיטת פאולה וככל שאני רואה את השינוי שהשיטה מביאה לאנשים, ככל שאני חוקרת ולומדת יחד עם תלמידיי את השפעת התרגול על הגוף, אני מבינה איזו שיטה נפלאה זו.

ליוגה הנשית הגעתי כשהמשכתי לחפש עוד כלים וידע על האגן, והקשר שלו להיבטים שונים גופניים ורגשיים. התחלתי עם DVD של תרגול יוגה נשית של מירה ארצי פדן, ואחר כך עם סדנה דיגיטלית שלה שרכשתי.

באותה תקופה גם התמודדתי עם איזה כאב ישן בכתף שחזר. כשדיברתי עם מירה היא אמרה שאמשיך לתרגל את היוגה הנשית וככל שאשפר את תרגול רצפת האגן כך תשתפר גם הכתף. אוקיי! זה היה מפתיע! לקח לי עוד קצת זמן ולבסוף נרשמתי לקורס מורות. אז הנה אני מורה טרייה גם ליוגה הנשית. 

שתי השיטות משלימות זו את זו, חופפות זו לזו לעיתים, ופה ושם גם מנוגדות. אני מאד אוהבת את הגם וגם הזה. בתרגול האישי שלי אני מוצאת שיש ימים שאני מעדיפה את הפאולה שמאפשרת לי יותר חופש בגוף ויש ימים שהיוגה הנשית עם הדיוק, התנוחות ותרגילי הנשימה יותר מדברת אלי ובכל מקרה החוכמה של השיטות זולגת זו לזו וכבר קצת קשה לי להפריד ביניהן, כי שתיהן מכוונות לריפוי טבעי וחיבור עמוק אל הגוף.

אני מזמינה אתכן לצור קשר ולשמוע עוד על השיטות ואיך הן יכולות לעזור לכם. להשתמע

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן